×

منوی بالا

منوی اصلی

منوی سایدبار


» اخبار » چه کسی بنرهای هاشمی را جمع کرد؟

چه کسی بنرهای هاشمی را جمع کرد؟

ماراتن تبلیغات انتخابات مجلس خبرگان رهبری درحالی از روز ۲۲ بهمن شروع شد و در همین‌ روز و در ساعت‌های اولیه آغاز راهپیمایی ۲۲ بهمن، بنرهای تبلیغاتی آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی جمع‌آوری و تعدادی از اعضای ستاد او دستگیر شدند. روزنامه وقایع اتفاقیه:  ماراتن تبلیغات انتخابات مجلس خبرگان رهبری درحالی از روز ۲۲ بهمن شروع شد و […]

ماراتن تبلیغات انتخابات مجلس خبرگان رهبری درحالی از روز ۲۲ بهمن شروع شد و در همین‌ روز و در ساعت‌های اولیه آغاز راهپیمایی ۲۲ بهمن، بنرهای تبلیغاتی آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی جمع‌آوری و تعدادی از اعضای ستاد او دستگیر شدند.
روزنامه وقایع اتفاقیه:  ماراتن تبلیغات انتخابات مجلس خبرگان رهبری درحالی از روز ۲۲ بهمن شروع شد و در همین‌ روز و در ساعت‌های اولیه آغاز راهپیمایی ۲۲ بهمن، بنرهای تبلیغاتی آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی جمع‌آوری و تعدادی از اعضای ستاد او دستگیر شدند؛ گرچه هنوز مشخص نشده که این اقدام توسط چه کسانی سازماندهی شده است.

جالب اینکه در تمام طول مسیر راهپیمایی، تبلیغات ائتلاف اصول‌گرایان بدون هیچ دست‌درازی‌ای باقی ‌ماند. محمدحسین مقیمی، معاون سیاسی وزیر کشور به «وقایع اتفاقیه» می‌گوید: «ما نمی‌دانیم آنهایی که تبلیغات آقای هاشمی را پاره کرده‌اند اصول‌گرا هستند یا خودسر، تبلیغات اصول‌گرایان را کسی پاره نکرده ولی حتی عکس امام هم در روز ۲۲ بهمن پاره شد!»

یک بام و دو هوا!

اولین ساعت‌های روز ۲۲ بهمن، وقتی مردم آهسته آهسته در مسیرهای راهپیمایی قرار می‌گرفتند، تمامی بنرهای فهرست خبرگان ٩٤ که حاوی تصویر رهبرمعظم انقلاب، آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی، رئیس‌جمهوری و یادگار امام خمینی(ره) بود، از مسیرهای راهپیمایی جمع‌آوری شد.

این بنرها گرچه حاوی عکس آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی بود، اما بر اصل شرکت در انتخابات با استفاده از آیات قرآن و تصاویر شخصیت‌های نظام تأکید داشت. این در حالی است که تبلیغات وسیع اصول‌گرایان با پوسترهای زرد رنگ در این روز، بسیار چشمگیر بود. جالب اینکه هنوز زمان تبلیغات انتخابات مجلس شورای اسلامی شروع نشده است.

براساس ماده ۲۳ آیین‌نامه اجرائی قانون انتخابات مجلس خبرگان رهبری، فعالیت‌های تبلیغاتی نامزدهای انتخابات سراسری پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری از بامداد روز پنجشنبه  ۲۲ بهمن آغاز و در ساعت هشت صبح روز پنجشنبه شش اسفند، یعنی ۲۴ ساعت قبل از شروع اخذ رأی پایان می‌یابد.

دبیر انتخابات کشور، علی پورعلی مطلق پیش‌تر درباره زمان تبلیغات انتخابات مجلس شورای اسلامی گفته بود: «زمان تبلیغات برای داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی نیز از ۲۹ بهمن تا پنج اسفند به مدت یک هفته تعیین شده است.» با این تفاسیر به نظر می‌رسد با یک کار قانونی برخوردی خلاف قانون صورت گرفته است.

نامه ستاد مردمی هاشمی‌رفسنجانی به وزارت کشور

بعد از این اتفاق، ستاد مردمی آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی در نامه‌ای به وزیر کشور خواستار روشن‌شدن علت اقدامات برخی نیروها در جمع‌آوری بنرهای قانونی این ستاد در ٢٢ بهمن و دستگیری چندساعته تعدادی از جوانان همکار ستاد شد.

در متن این نامه آمده است: «به اطلاع می‌رساند در نخستین ساعات بامداد مورخه ۲۲ بهمن ۱۳۹۴ و پس از آغاز مهلت قانونی تبلیغات انتخابات مجلس خبرگان رهبری، تمامی بنرهای انتخاباتی این ستاد که شامل آیه‌ای از قرآن کریم، تصاویر رهبر انقلاب، ریاست‌جمهوری، یادگار امام‌(ره)، آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی و سخنی از امام خمینی‌(ره) بود، بدون اطلاع و ارائه حکم قضائی توسط برخی افراد جمع‌آوری شده و تعدادی از همکاران این ستاد به دلیل توزیع بروشورهای این ستاد دستگیر و بروشورها نیز توقیف شدند که البته افراد دستگیر شده با مساعدت مسئولان در چند ساعت آزاد شدند.»

این ستاد در ادامه اضافه می‌کند: «بنابراین با توجه به آنکه اقدامات صورت‌گرفته توسط این ستاد به‌طور کامل در چارچوب قوانین و مقررات بوده، خواهشمند است نسبت به بررسی و روشن‌شدن دلیل این  اقدامات، مستردکردن بنرها و بروشورهای این ستاد دستورهای لازم را مبذول فرمایید.»

آفرین بر اصلاح‌طلبان که این کار را نمی‌کنند

محمدحسین مقیمی، معاون سیاسی وزیر کشور شاید یکی از بهترین کسانی باشد که می‌شود درباره این واقعه به سراغش رفت. گرچه به گفته خودش هنوز خبری درباره این واقعه نشنیده است اما معتقد است کسانی که بخواهند چنین خودسری‌هایی انجام دهند، کاری به حرف دیگران ندارند و کار خودشان را انجام می‌دهند.

او درباره برخوردی که با چنین افراد از سوی وزارت کشور می‌شود، به «وقایع اتفاقیه» می‌گوید: «وزارت کشور این افراد را به دستگاه قضائی معرفی می‌کند و دستگاه قضائی هم با آنها برخورد می‌کند. ما درباره همه متخلفان این کار را انجام می‌دهیم. ما به عنوان یک نهاد قانونی و به عنوان مسئولان وزارت کشور باید چنین کاری را انجام دهیم و باید برایمان تفاوتی نداشته باشد که چه‌کسی مورد این هجمه قرار گرفته است.

من به فرمانداری می‌گویم، حتما پیگیر این موضوع شود.» مقیمی معتقد است: اتفاقا این رفتارها نتیجه معکوس دارد و تبلیغات خوبی برای آیت‌الله خواهد بود: «اتفاقا به نظر من کسانی که این کار را انجام می‌دهند عقلشان نمی‌رسد، چون هرچقدر این کار را تکرار کنند اتفاقا تبلیغی است برای ایشان، آن‌هم تبلیغات ارزان‌قیمت!»

چرا تبلیغات اصول‌گرایان را پاره نکردند؟

«البته در راهپیمایی چنین اتفاقی طبیعی است. این افراد وقتی دورهم جمع می‌شوند، کارشان همین است. اتفاقا جالب است که سرتاسر خیابان تبلیغات اصول‌گرایان بود ولی کسی کاری به آن تبلیغات نداشت.»

او ادامه می‌دهد: «آفرین بر اصلاح‌طلبان که تبلیغات کسی را پایین نمی‌کشند! ما نمی‌دانیم آنهایی که تبلیغات آقای هاشمی را جمع کرده‌اند اصول‌گرا هستند یا خودسر. تبلیغات اصول‌گرایان را کسی پاره نکرده ولی حتی عکس امام هم در ۲۲ بهمن پاره شده است. سؤال این است که این کارها، کار چه کسانی است؟»

مقیمی ادامه می‌دهد: «تمام خیابان‌های مسیر راهپیمایی تبلیغات اصول‌گرایان بود. اصلاح‌طلبان اگر مخالف اصول‌گرایان بودند باید بخشی از تبلیغات آنها را پاره می‌کردند ولی چنین نکردند. حالا باید از اصول‌گرایان پرسید آیا این تبلیغات را شما پاره کرده‌اید؟ آیا شما با کسی که تصویرش در سطح شهر جمع شده، مخالفید؟»آنچه به نظر می‌رسد اینکه همیشه پای خودسرها در میان است. کسانی که معلوم نیست وابسته به کجا هستند و از چه کسانی خط می‌گیرند اما در مهم‌ترین وقایع اتفاق افتاده، حضوری فعال دارند!دسته بندی : اخبار , سیاسی
آخرین والپیپر های FULL HD مطالب بیشتر
ارسال دیدگاه

شما باید وارد سایت شوید تا بتوانید نظر دهید.