خبرهای ویژه

» ford » نسل جدید فورد موستانگ پر فروش‌ ترین خودروی اسپرت جهان

نسل جدید فورد موستانگ پر فروش‌ ترین خودروی اسپرت جهان

نسل جدید فورد موستانگ از سال ۲۰۱۵ توانسته است به فروش نزدیک به ۴۰۰ هزار دستگاه دست پیدا کند که به این ترتیب، تبدیل به پرفروش‌ترین خودروی اسپرت جهان شده است.

نسل جدید فورد موستانگ از سال ۲۰۱۵ توانسته است به فروش نزدیک به ۴۰۰ هزار دستگاه دست پیدا کند که به این ترتیب، تبدیل به پرفروش‌ترین خودروی اسپرت جهان شده است.

به گزارش مجله اینترنتی به نقل از زومیت؛ نسل جدید فورد موستانگ از زمان عرضه‌ی خود در سال ۲۰۱۵ توانسته است به فروش جهانی ۳۹۵ هزار دستگاه دست پیدا کند و تنها در سال ۲۰۱۶ تعداد ۱۵۰۰ هزار دستگاه از این خودرو به فروش رفته است. همچنین با توجه به افزایش تقاضا برای این خودرو در بازارهای خارج از ایالات متحده، فروش خارجی موستانگ به ۴۵ هزار دستگاه در سال ۲۰۱۶ رسید که ۶ درصد افزایش کلی نشان می‌دهد و برای فروش خارجی این خودرو، چنین عددی افزایش ۱۰۱ درصدی محسوب می‌شود.

ford-mustang فورد موستانگ

آلمان و چین بزرگ‌ترین بازارهای خارجی فورد موستانگ هستند و در سال ۲۰۱۶ فروش این خودرو در این دو کشور به میزان ۷۴۴ درصد افزایش پیدا کرد.موستانگ در بازارهای جدیدی مثل منطقه‌ی جبل‌الطارق و کالدونیا نیز وارد شد و در سال جاری شش نقطه‌ی دیگر جهان به بازارهای این خودرو افزوده خواهند شد. فورد از زمان عرضه‌ی این مدل در سال ۲۰۱۵، توانسته است ۹۸ هزار دستگاه از این خودرو به خارج از ایالات متحده صادر کند که این آمار در مقایسه با قبل، تقریبا ۲ برابر افزایش داشته است. صادرات این خودرو از ۱۷.۵ درصد در سال ۲۰۱۶ به ۳۰ درصد در سال ۲۰۱۷ رسیده است. با وجود چنین موفقیتی، فورد اعلام کرده که موستانگ پرفروش‌ترین خودروی اسپرت جهان است. البته برخی در تعبیر نام خودروی اسپرت برای موستانگ تردید دارند؛ اما حتی اگر آن را به‌جای خودروی اسپرت در رده‌ی کوپه‌های اسپرت طبقه‌بندی کنیم، همچنان این مدل فروش بسیار موفقی از خود بر جای گذاشته است.

ford-mustang فورد موستانگ

به گفته‌ی مارک شالر، مدیر بازاریابی فورد موستانگ، این خودرو به جایگاه بی‌سابقه‌ای در بازار جهانی دست یافته است و  فورد به یافتن بازارهای جدید برای این آن ادامه خواهد داد. در این مورد بد نیست بدانید که تا پیش از عرضه‌ی نسل جدید فورد موستانگ، عمده‌ی فروش این خودرو تنها محدود به بازار آمریکای شمالی بود.

ford-mustang فورد موستانگ

فورد موستانگ برای سال ۲۰۱۸ تغییراتی به خود دیده است. نمای جلویی آن کمی متفاوت شده و در داخل کابین، در مقابل راننده یک صفحه نمایش ۱۲ اینچی قرار گرفته است که نقش پشت آمپر را بازی می‌کند. کمک فنرهای این خودرو از نوع مگنتیک هستند و سیستم اگزوز فعال روی خودرو نصب شده است، همچنین یک جعبه‌دنده‌ی ۱۰ سرعته‌ی خودکار جدید جایگزین جعبه‌دنده‌ی قدیمی شده است.

برای بازار آمریکای شمالی این خودرو مجهز به پیشرانه‌ی شش سیلندر خورجینی بود که ۳.۶ لیتر حجم داشت؛ اما در سال ۲۰۱۸ این پیشرانه با یک نمونه‌ی اکوبوست چهار سیلندر توربو به حجم ۲.۳ لیتر جایگزین خواهد شد که قدرت و گشتاور بیشتری در مقایسه با مدل قبلی ارائه می‌دهد. مشتریان فورد همچنین امکان سفارش پیشرانه‌ی هشت سیلندر V شکل به حجم ۵ لیتر روی موستانگ خود خواهند داشت که می‌تواند مجهز به سیستم تزریق مستقیم سوخت باشد.دسته بندی : ford , اخبار خودرو , خودرو , مشخصات و بررسی خودروها
ارسال دیدگاه

شما باید وارد سایت شوید تا بتوانید نظر دهید.