خانه / اخبار / اجتماعی / مجازات دستکاری عمدی پلاک خودرو

مجازات دستکاری عمدی پلاک خودرو

مجازات دستکاری عمدی پلاک خودرو

فرمانده یگان عملیات و کنترل طرح‌های ترافیکی پلیس راهور فاتب از نصب ۲۵۰ دوربین ثبت تخلف در سطح شهر تهران خبر داد و گفت: پوشاندن و دستکاری پلاک در قانون جرم تلقی می‌شود و مجازات حبس۳ ماهه تا یک ساله را در بر دارد.

برخورد با مخدوش کردن پلاک خودرو

سرهنگ سعید سپهری درباره طرح پلیس پلاک اظهار کرد: در حال حاضر ۲۵۰ دوربین در سطح شهر تهران برای ثبت تخلف خودروها و موتورسوران است، با این وجود خودروها و موتور سورانی که اقدام به مخدوش کردن پلاک می‌کنند با جدیت با آنها برخورد خواهد شد.وی در ادامه با بیان این مطلب که در حال حاضر طرح برخورد با موتورسواران با جدیت دنبال می ‌شود، افزود: روزانه ۳۰۰ تا ۴۰۰ دستگاه موتورسیکلت به دلیل مخدوش کردن پلاک متوقف می‌شود.

سرهنگ سپهری همچنین با اشاره به این مطلب که خودروهایی که جهت ورود به طرح ترافیک دوربین گریزی کرده، یا پلاک خود را مخدوش کرده باشند، توسط گشت‌های نامحسوس یگان عملیات پلیس راهور متوقف شده و به دادسرای ۳۲ راهور معرفی می‌شوند، افزود: پوشاندن و دستکاری پلاک با هر ابزار در قانون جرم تلقی شده و مجازت حبس۳ ماهه تا یک ساله را در بر دارد، چرا که دستکاری پلاک، هویت خودرو را دچار اخلال می‌کند.

 

منبع: خبرگزاری میزان

 

همچنین ببینید

لطف ناخواسته ترامپ در حق ایران و روحانی

سازمان ملل تبدیل به محلی برای منازعه موافقان و مخالفان برجام شده است. ترامپ و نتانیاهو به عنوان مهم‌ترین مخالفان توافق هسته‌ای ایران و کشورهای ۱+۵ در تلاش هستند تا کشورهای جهان به ویژه کشورهای اروپایی را وارد زمین بازی خود کنند.

پاسخ دهید