×

منوی بالا

منوی اصلی

منوی سایدبار


» اخبار » فوتبالیستی که مادر شدن را به جام جهانی ترجیح داد

فوتبالیستی که مادر شدن را به جام جهانی ترجیح داد

مسابقات نهایی جام جهانی فوتبال زنان، ۵ ژوئن (۱۵ خرداد) بدون مشارکت “فاطمیره الوشی” فوتبالیست زن مسلمان تیم ملی آلمان و ستاره باشگاه پاری‌سن ژرمن برگزار خواهد شد.

مسابقات نهایی جام جهانی فوتبال زنان، ۵ ژوئن (۱۵ خرداد) بدون مشارکت “فاطمیره الوشی” فوتبالیست زن مسلمان تیم ملی آلمان و ستاره باشگاه پاری‌سن ژرمن برگزار خواهد شد.

“فاطمیره الوشی” یا “لیرا” نام آشنا برای دوستداران فوتبال زنان، ستاره خط میانی فوتبال آلمان متولد کوزوو و مسلمان است، نام او تا قبل از ازدواج “فاطمیره بایرامای” بود و درخشش او در فوتبال آلمان نظر هوادران فوتبال را به خود جلب کرده است.

اینک با نزدیک شدن مسابقات نهایی جام جهانی ۲۰۱۵ فوتبال زنان در کانادا، این فوتبالیست زن ۲۷ ساله که انتظار می رود تجربیات سال های گذشته خود بویژه تجربه باشگاه سن ژرمن پاریس را در این بازی ها به کار گیرد، به علت عشق و عاطفه مادری از شرکت در این بازی ها عذرخواهی کرده است.

پایگاه خبری فدراسیون فوتبال آلمان اعلام کرده است که “لیرا” که در تیم ملی فوتبال زنان آلمان ۷۹ بازی بین المللی داشته، اینک منتظر تولد کودکش است و به همین علت در ماه های آینده از شرکت در فوتبال معذور است.

این سایت به نقل از لیرا نوشت: بدون تردید دوست داشتم در مسابقات نهایی جام جهانی ۲۰۱۵ شرکت کنم اما در زندگی چیزهایی مهم تر از فوتبال وجود دارد. این ستاره فوتبال زنان آلمان افزود: زندگی خانوادگی همواره برای او این گونه اهمیت داشته و اینک مرحله جدیدی از این زندگی را آغاز کرده و با اشتیاق در انتظار تولد فرزندش است و در آینده بازهم برای کسب پیروزی در زمین فوتبال تلاش خواهد کرد.

“فاطمیره الوشی” در سال ۱۹۹۲ در ۵ سالگی به همراه خانواده از کوزوو به آلمان سفر کرد و در همان سال‌های اولیه‌ اقامت در آلمان، پا به توپ شد و به تدریج در فوتبال زنان آلمان درخشید. “فاطمره بایرامای” اواخر سال ۲۰۱۳ با “انیس الوشی” فوتبالیست آلبانیایی الاصل ازدواج کرد و اینک در انتظار تولد فرزندش است.

“فاطمیره” اول آوریل سال ۱۹۸۸ در کوزوو به دنیا آمد و بعد از آغاز جنگ در کوزوو سال ۱۹۹۲ همراه خانواده به آلمان مهاجرت کرد و سال ۲۰۰۱ تابعیت آلمان گرفت. وی در ۹ سالگی بازی برای یکی از باشگاه های شهر” گلزن کرشن” آلمان را آغاز کرد، سال ۲۰۰۴ به تیم دویسبورگ و سال ۲۰۰۹ به تیم بوتسدام ملحق شد. در سال ۲۰۰۹ به عنوان یکی از ۳ بازیکن برتر جهان برگزیده شد و سال ۲۰۱۱ لقب بهترین فوتبالیست آلمان را به خود اختصاص داد.

“لیرا” در تیم فرانکفورت آلمان، باشگاه سن ژرمن پاریس و تیم ملی فوتبال زنان آلمان درخشید و در کنار تیم ملی آلمان دوبار در سال های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۳ به قهرمانی اروپا دست یافت.

گردآوری:bikari.net
منبع:jamnews.irدسته بندی : اخبار , ورزشی
آخرین والپیپر های FULL HD مطالب بیشتر
ارسال دیدگاه

شما باید وارد سایت شوید تا بتوانید نظر دهید.