×

منوی بالا

منوی اصلی

منوی سایدبار


» دهان و دندان » روش‌هایی طبیعی برای رفع بوی بد بدن

روش‌هایی طبیعی برای رفع بوی بد بدن

بوی بدن در حد متوسط و گهگاه عادی است؛ اما زمانی که بیش‌ازاندازه شود یا ناخوشایند باشد، باعث ناراحتی فرد می‌شود. در ادامه با روش‌هایی طبیعی و ساده برای رفع بوی بد بدن آشنا می‌شوید.

bad-smell

بوی بدن در حد متوسط و گهگاه عادی است؛ اما زمانی که بیش‌ازاندازه شود یا ناخوشایند باشد، باعث ناراحتی فرد می‌شود. در ادامه با روش‌هایی طبیعی و ساده برای رفع بوی بد بدن آشنا می‌شوید.

زمانی که غدد تعریق بیش‌ازاندازه فعال باشند، بوی بدی از بدن ساطع می‌شود. با این حال، این عرق نیست که باعث بوی بد می‌شود. بوی بد زمانی ایجاد می‌شود که عرق با باکتری‌ها ترکیب می‌شود. باکتری‌هایی که باعث بروز بوی بد می‌شوند، در محیط گرم و مرطوب به سرعت رشد می‌کنند.

بوی بد بدن را می‌توان با داروهای بدون نسخه یا رعایت بهداشت از بین برد. همچنین یک سری روش‌های ساده و طبیعی وجود دارد که به شما کمک می‌کند بوی بد بدن را از طریق کنترل رشد باکتری‌ها از بین ببرید.

body-odor

در ادامه به ۱۰ روش طبیعی برای رفع این مشکل اشاره خواهیم کرد.

۱- جوش‌شیرین

یک قاشق غذاخوری جوش‌شیرین و یک قاشق غذاخوری آب لیمو را با یکدیگر ترکیب کنید. این خمیر را روی ناحیه زیربغل و سایر نواحی بدن که بیش‌ازاندازه عرق می‌کنند، بمالید. چند دقیقه منتظر بمانید و بعد آن را با آب بشویید. توجه داشته باشید که خمیر را روی ناحیه موردنظر نسابید. سپس دوش بگیرید. این کار را یک بار در روز به مدت چند هفته انجام دهید.

۲- سرکه سیب

یک تکه پنبه را به کمی سرکه سیب آغشته کنید و روی ناحیه زیربغل بمالید. ۲ الی ۳ دقیقه منتظر بمانید و بعد دوش بگیرید. این روش را ۲ بار در روز، یک بار صبح و یک بار قبل از خواب انجام دهید و تا زمانی که بوی بد بدن از بین برود، ادامه دهید.

۳- آب لیمو

یک عدد لیموی تازه را نصف کنید. نصف آن را روی ناحیه زیربغل خود بمالید. سعی کنید آب لیمو روی پوست بماند. سپس منتظر بمانید خشک شود. بعد دوش بگیرید. این روش را یک بار در روز و تا زمانی که بوی بد بدن از بین برود، انجام دهید.

۴- رزماری

نصف فنجان برگ خشک رزماری را به ۴ فنجان آب داغ اضافه کنید. ۱۰ دقیقه منتظر بمانید و بعد آن را به آب وان اضافه کنید. به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه در آب وان دراز بکشید. سپس پوست خود را خشک کنید. این روش را یک بار در روز انجام دهید.

۵- مریم‌گلی

۵ قطره عصاره مریم‌گلی، ۵ قطره عصاره گشنیز و ۵ قطره عصاره اسطوخدوس را با ۵۰ گرم عنبرسایل مقطر ترکیب کنید. این محلول را داخل یک بطری اسپری بریزید و هر روز به عنوان دئودورانت استفاده کنید.

۶- عنبر سایل

یک تکه پنبه را به عنبر سایل آغشته کنید. آن را روی ناحیه زیربغل خود بمالید. این کار را زمانی که بدنتان بو می‌دهد، انجام دهید.

۷- روغن درخت چای

۲ قطره روغن درخت چای را به ۲ قاشق غذاخوری آب اضافه کنید. این محلول را داخل بطری اسپری بریزید و از آن به عنوان دئودورانت استفاده کنید.

افرادی که پوست حساس دارند، از این روش استفاده نکنند.

۸- شلغم

۲ یا ۳ عدد شلغم را خرد کنید و آن‌ها را داخل مخلوط‌کن بریزید تا خمیری به دست آید. این خمیر را از یک الک رد کنید تا آبش گرفته شود. آب به‌دست‌آمده را روی ناحیه زیربغل و کشاله ران بمالید. منتظر بمانید تا خشک شود. سپس با آب ولرم بشویید. این روش را صبح‌ها انجام دهید تا حداقل ۱۰ ساعت از بوی بدن جلوگیری شود.

۹- گوجه‌فرنگی

۷ یا ۸ عدد گوجه‌فرنگی را له کنید. سپس آب آن‌ها را بگیرید و به یک سطل آب اضافه کنید. از این آب برای استحمام استفاده کنید. از این روش یک بار در روز استفاده کنید.

۱۰- علف گندم

یک تا ۲ قاشق غذاخوری آب علف گندم را با یک فنجان آب ترکیب کنید. این نوشیدنی را هر روز صبح با معده خالی بنوشید. از این روش هر روز استفاده کنید.دسته بندی : دهان و دندان , سلامت
آخرین والپیپر های FULL HD مطالب بیشتر
ارسال دیدگاه

شما باید وارد سایت شوید تا بتوانید نظر دهید.