» آرایش و زیبایی » روشن شدن رنگ پوست با نسخه های طبیعی و سنتی

روشن شدن رنگ پوست با نسخه های طبیعی و سنتی

اگر می خواهید پوست زیبا و درخشان داشته باشید به شما توصیه می شود از مواد طبیعی برای دست یابی به این هدف استفاده کنید که سالم ترین روش برای داشتن پوست روشن و زیبا است.

داشتن پوست روشن و زیبا دغدغه بسیاری از افراد است و همیشه استفاده از مواد طبیعی بی خطر ترین و بدون عوارض ترین روش بوده است. برای روشن شدن رنگ پوست نیز استفاده مواد طبیعی و سنتی توصیه می شود. یکی از این مواد طبیعی روغن کنجد است که با توجه به خواص بسیار زیادی که برای سلامتی بدن دارد می تواند موجب روشن شدن رنگ پوست شود. مالیدن روغن کنجد به پوست موجب رفع توده های چربی زیر پوستی شود و ورم ها و خون مردگی های قدیمی زیر پوستی را رفع کند.

روشن شدن رنگ پوست

یک کارشناس طب سنتی با بیان اینکه مصرف مداوم بیسکویت از عوامل ایجاد غلظت خون, ضعف معده و کبد است, گفت: خوردن خاکشیر با شیر باعث روشن‌شدن رنگ پوست و تقویت میل جنسی می‌شود علوی با اشاره به برخی نکات سلامتی از دیدگاه طب سنتی اظهار کرد: کنجد خواص بسیاری دارد، اما باعث بدبویی دهان می‌شود لذا بعد از خوردن خوراکی‌های حاوی کنجد، مسواک زدن ضروری است. مالیدن روغن کنجد به رفع توده‌های چربی زیر پوستی کمک می‌کند، به‌گفته این کارشناس طب سنتی، مالیدن روغن کنجد روی ورم‌ها و خون‌مردگیهای قدیمی و توده‌های چربی زیرپوستی به رفع آنها کمک می‌کند و در صورت بروز علائم گرمی، می‌توان از آبلیمو برای اصلاح عوارض آن استفاده کرد.

روشن شدن رنگ پوست با نسخه های طبیعی

مالیدن روغن کنجد به رفع توده‌های چربی زیر پوستی کمک می‌کند،

وی درباره غلظت خون متذکر شد: مصرف مداوم بیسکویت از عوامل ایجاد غلظت خون, ضعف معده و کبد است. خوردن خاکشیر با شیر باعث روشن‌شدن رنگ پوست و تقویت میل جنسی می شود، علوی اضافه کرد: خاکشیر را می‌توان در شیر ریخت و مصرف کرد که باعث روشن شدن رنگ پوست و تقویت میل جنسی می‌شود. عسل و روغن حیوانی پادزهرهای خوبی هستند. علوی تصریح کرد: عسل و روغن حیوانی پادزهرهای خوبی هستند؛ می‌توان مخلوط عسل و روغن حیوانی را روی حرارت غیرمستقیم قرار داد تا گرم و ممزوج (مخلوط شود) شوند البته به‌شرط این‌که کیفیت عسل و روغن حیوانی خوب باشد. مالیدن روغن نارگیل به مثانه و بستن با شال برای رفع بی‌اختیاری ادرار مفید است.

این کارشناس طب سنتی متذکر شد: مالیدن روغن نارگیل به مثانه و بستن با شال برای کسانی که مثانه آنها حالت سستی و سردی پیدا کرده (به‌دنبال عطسه یا سرفه، کنترل ادرار نداشته باشند) بسیار مفید است. بهتر است سردمزاجان از گوشت‌های قرمز استفاده کنند. علوی خاطرنشان کرد: بهتر است سردمزاجان از گوشت‌های قرمز استفاده کنند یا درصورت مصرف گوشت مرغ، نباید آن را همراه با سردیجات دیگر مثل ماست و دوغ یا چیزهای ترش مثل غوره بخورند.

بیشتر بدانیم : سفید کردن پوست صورت در طب سنتی

آنچه چهره را سفید و پوست را درخشان و نرم و هموار مى‏ کند: برای سفید کردن پوست صورت آرد نخود و باقلى و جو و نشاسته و کتیرا و تخم ترب را با شیر بسرشند سپس آن را شب‏ها روى رخساره بمالند و از فردایش با آب گرم که در آن سبوس و بنفشه خشک پخته ده شب روى چهره بشویند.

روشن شدن رنگ پوست با نسخه سنتی

دارویى دیگر برای سفید کردن پوست صورت:

بادام پوست ‏کنده‏ى شیرین و نشاسته و کتیرا را به همراه آب «عصفر» شب‏ها بر چهره بمالند و روزها با دمپخت بابونه و بنفشه‏ى خیسانده، بشویند و یا نشاسته و کتیرا و بادام شیرین را با شیر بیآمیزند و روى چهره بمالند تا یک هفته، هر هنگام که خشک شد، دوباره کار مالیدن را انجام دهند و سپس با آب گرم بشویند.

آنچه چهره و پوست صورت را سرخ رنگ مى‏ کند:

خردل سپید و زرنیخ سرخ به‏گونه‏اى یکسان برگیرند و آرد کنند سپس با شیر بیآمیزند. چهره را یک هفته با آن بپوشانند.

دارویى دیگر برای سرخ کردن پوست صورت:

زعفران و فوّه الصبغ و کندر و مرّ و مصطکى را به‏گونه‏اى یکسان با آب پیاز (پیاز بلبوس) بیآمیزند و شب‏ها به چهره بمالند ولى روزها بشویند.

دارویى دیگر که رنگ چهره و پوست صورت را سرخ مى ‏کند:

خوردن نخود و انجیر و انار شیرین و گوشت و شراب سرخ ناب و شیرین و پیوسته آب‏تنى با آب گرم گوارا و خوردن زرده‏ى تخم مرغ با نمک و انگزه مى‏باشد. همچنین سیر و انگزه ویژگى سرخ کردن رنگ (چهره) را دارد.

دارویى دیگر براى سرخ کردن رنگ چهره و پوست صورت:

زوفاى خشک ده درم و زعفران سه درم و شکر سیزده درم با هم بیآمیزید روزى دو درم از آن را بکار برید.

آنچه چهره و پوست صورت را زرد رنگ مى‏ کند

ماندن در جاهاى گرم و نمور (شرجى) و آشامیدن آب‏هاى ایستاده (مردآبى) و پیوسته خوردن سرکه و مالیدن مرهم از زیره و زردک (زردق «۱») به چهره و خوردن گل و شب زنده‏دارى و اندوه سبب زردى رو مى‏شود. چنانچه در خوردن زیره زیاده‏روى کنند و پیوسته آن را ببویند یا در جایى که زیره بسیار رویش یابد، بخوابند، رنگ چهره ایشان زرد خواهد شد.

آنچه پوست صورت را سیاه کند:

پیوسته در برابر خورشید و باد بودن، و خوردن خوراکى‏هاى شور، و خستگى و دورى از آب‏تنى مى‏ باشد

دارویى که در طب سنتی پوست را سیاه مى ‏کند:

آن را به نوره و مرداسنگ آغشته کنند که اگر چندین‏ بار انجام بگیرد، آن را بسیار سیاه مى‏کند و از بین بردن آن سخت خواهد بود چنانچه نیاز به برداشتن آن (سیاهى) باشد باید با سرکه که اشنان سبز در آن جوشانیده و با پیاز یا ترنج ترش یا آرد نخود به همراه سرکه، آن را چندین بار شسته تا به رنگ پیشین خود بازگردد.

منبع : تسنیم نیوز، بوعلیدسته بندی : آرایش و زیبایی , تناسب و زیبایی , سبک زندگی , نحوه مراقبت از بدن
ارسال دیدگاه

شما باید وارد سایت شوید تا بتوانید نظر دهید.