خانه / سبک زندگی / تناسب و زیبایی / رازهایی برای داشتن دندانهایی سفید و درخشان

رازهایی برای داشتن دندانهایی سفید و درخشان

رازهایی برای داشتن دندانهایی سفید و درخشان!!

دندان های تان را با این روشها مانند مروارید سفید و درخشان کنید

به گزارش بیکاری.نت ​اکثر ما وقتی تبلیغات تلویزیونی و مجلات را در مورد روش های سفید کردن دندان ها می بینیم به فکر می افتیم که در این زمینه اقدامی کنیم و در نتیجه لبخندی زیبا داشته باشیم اما گاهی نگران اثرات سوء استفاده از این روش ها هستیم.

در این مقاله در این باره پنج راه کار مفید و در عین بی ضرر برای داشتن دندان های سفیدتر ارائه کرده که به شرح زیر است :

برای داشتن دندان هایی سفید بیش از اندازه مسواک نزنید

زیاد مسواک نزنید و برس را محکم روی دندان هایتان نکشید با این کار مینای دندان شما آسیب می بیند. حداقل ۳۰ دقیقه تا یک ساعت صبر کنید و دوباره دندان هایتان را در صورت نیاز مسواک بزنید، مسواک را هم همیشه نرم روی دندان هایتان بکشید.

 

برای داشتن دندان هایی سفید و درخشان چای و قهوه کمتری بنوشید

برای اینکه دندان های سفیدی داشته باشید چای و قهوه کمتری بنوشید. این نوشیدنی ها با گذشت زمان رنگ دندان های شما را تغییر می دهند.

 

برای داشتن دندان هایی سفید و درخشان آدامس بجوید

جویدن آدامس باعث افزایش ترشح بزاق در دهان شما می شود و به تمیزی دندان های شما نیز کمک می کند. افزایش تولید بزاق اثر باکتری هایی که موجب پوسیدگی دندان و بیماریهای لثه می شود را خنثی می کند. علاوه بر این جویدن آدامس موجب کاهش استرس می شود و اشتهای شما را برای خوردن غذاهای شیرین کمتر می کند.

 

برای داشتن دندان هایی سفید و درخشان از خوردن مواد غذایی اسیدی بپرهیزید

خوردن مواد غذایی و نوشیدنی های اسیدی موجب زرد شدن دندان های شما می شود. از خوردنی هایی مثل سودا، لیمو، آب نبات، گوجه، غذاهای نشاسته دار بپرهیزید و از آجیل، غلات و آب بیشتری استفاده کنید.

 

برای داشتن دندان هایی سفید و درخشان میوه و سبزیجات ترد بخورید

به جای خوردن آب میوه، خود آن را بخورید. برای داشتن دندان های سفید از میوه ها و سبزیجات ترد مثل سیب، کرفس، هویج و گلابی مصرف کنید.

 

 

گردآوری : bikari.net
منبع : bornanews.com

 

همچنین ببینید

چه رفتارهایی خیانت به شریک زندگی محسوب می شوند؟

خیانت به شریک زندگی , ممکن است شما ندانید که چقدر رفتارتان آزار دهنده است اما این رفتارها در دراز مدت رابطه عاطفی شما را تخریب خواهد کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *