خانه / اخبار / دربی تهران سی و سومین دربی برتر دنیا

دربی تهران سی و سومین دربی برتر دنیا

به گزارش “ورزش سه”، سایت فور فور تو با انتشار فهرستی از برترین دربی های دنیا از دربی تهران بین دو تیم استقلال و پرسپولیس، به عنوان سی و سومین دربی برتر دنیا نام برده است. در توضیحات این سایت پیرامون این دیدار آمده است:
دو تیم بزرگ و موفق ایران هر دو از استادیوم بزرگ آزادی در شهر تهران استفاده می کنند. استادیومی که معمولا برای دیدار دربی تا ۹۵ هزار نفر نیز هوادار به خود می بیند. دربی ایران مسابقه جوانی است چرا که به علت مشکلات مختلف، این کشور تا سال ۱۹۷۰ لیگ سراسری نداشت و اولین دیدار دو تیم نیز در سال ۱۹۶۸ برگزار شد. در دهه هفتاد میلادی تیم پرسپولیس به عنوان یک تیم مردمی شناخته می شد در حالی که از استقلال به عنوان “تاج” نام می بردند و همواره تیمی بود که از سوی حکومت حمایت می شد. البته این مساله تا انقلاب سال ۱۹۷۹ وجود داشت.
%image_alt%

دیدار جنجالی دو تیم در سال ۱۹۹۵ که یک پنالتی بحث برانگیز به سود استقلال داشت و باعث شد تا این تیم بازی ۲-۰ باخته را مساوی کند، در نهایت سبب شد که از آن سال فدراسیون فوتبال ایران تصمیم بگیرد تا از داور خارجی استفاده کند.

با این حال جنجالی ترین دیدار دو تیم مربوط به سال ۲۰۰۰ می شود. جایی که در یک دیدار پر حادثه بازیکنان دو تیم با یکدیگر درگیر شدند. پرویز برومند، دروازه بان استقلال، با مشت به صورت پایان رافت، مهاجم پرسپولیس کوبید و باعث ایجاد حواشی گوناگونی شد. در پایان آن دیدار ۲۵۰ اتوبوس نابود شد و ۶۰ نفر نیز از جمله ۳ بازیکن دو تیم دستگیر شدند.

 

همچنین ببینید

لطف ناخواسته ترامپ در حق ایران و روحانی

سازمان ملل تبدیل به محلی برای منازعه موافقان و مخالفان برجام شده است. ترامپ و نتانیاهو به عنوان مهم‌ترین مخالفان توافق هسته‌ای ایران و کشورهای ۱+۵ در تلاش هستند تا کشورهای جهان به ویژه کشورهای اروپایی را وارد زمین بازی خود کنند.

پاسخ دهید