خبرهای ویژه

» اخبار » حکم دیوان عالی آمریکا دستبرد به اموال ایران است

حکم دیوان عالی آمریکا دستبرد به اموال ایران است

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران حکم اخیر دیوان عالی آمریکا را در خصوص پرداخت غرامت ایران محکوم کرد و آن را دستبرد به اموال ایران دانست.

%image_alt%

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران حکم اخیر دیوان عالی آمریکا را در خصوص پرداخت غرامت ایران محکوم کرد و آن را دستبرد به اموال ایران دانست.

به گزارش خبرگزاری مهر، «حسین جابری انصاری» سخنگوی وزارت امور خارجه حکم اخیر دیوان عالی آمریکا علیه ایران را قویا محکوم و آن را غیر منطبق با اصول و مبانی اولیه حقوق بین‌الملل معرفی کرد.

دیوان عالی آمریکا روز گذشته پرداخت حدود ۲ میلیارد دلار به خانواده‌های قربانیان بمب‌گذاری سال ۱۹۸۳ از محل دارایی‌های مصادره شده ایران را تایید کرد.

جابری انصاری امروز پنجشنبه اعلام کرد: حکم دیوان عالی آمریکا عدالت و قانون را به سخره گرفته و هیچ گونه حقی برای اتباع ایالات متحده ایجاد نخواهد کرد.

سخنگوی وزارت خارجه ایران توضیح داد: این حکم دستبرد به اموال جمهوری اسلامی ایران است و به طور طبیعی مسئولیت جبران خسارات و پرداخت غرامات وارده به ایران بر اثر این حکم بر عهده دولت آمریکاست.

جابری انصاری افزود: این حکم نشان دهنده تداوم تاثیرپذیری دولت آمریکا از محافل صهیونیستی و استمرار اقدامات خصمانه این دولت علیه ایران است و تنها به افزایش بی‌اعتمادی شدید دولت و مردم ایران به سیاست‌های خصمانه آمریکا منجر خواهد شد.

دادگاه فدرال آمریکا در سال ۲۰۰۷ در حکمی خواستار پرداخت مبلغ ۲.۶۵ میلیارد دلار به خانواده‌های قربانیان انفجار سال ۱۹۸۳ بیروت و چند انفجار دیگر شده بود، این حکم در سال ۲۰۱۴ تائید و قرار شد به بهانه پرداخت غرامت، نزدیک به ۲ میلیارد دلار از محل مبالغ بلوکه‌شده بانک مرکزی ایران برداشت شود. مبالغی که در حال حاضر در حسابی در سیتی بانک نیویورک نگهداری می‌شود.

«جان کربی» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا پس از تایید دیوان عالی آمریکا اعلام کرد دولت از حکم پرداخت غرامت، پشتیبانی می‌کند.

منبع : مهردسته بندی : اخبار , سیاسی
ارسال دیدگاه

شما باید وارد سایت شوید تا بتوانید نظر دهید.