×

منوی بالا

منوی اصلی

منوی سایدبار


» بیشتر بدانیم » ثروت عجیب همسر استیو جابز

ثروت عجیب همسر استیو جابز

برخلاف بیل گیتس و حتی مارک زاکربرگ که بخش زیادی از ثروت شان را وقف امور خیریه کرده اند، استیو جابز این ثروت را برای وارثش به جا گذاشته؛ تنها وارث او هم کسی نیست جز همسرش.

هفته نامه تماشاگران امروز – رومینا تیموری: کمتر کسی در دنیای تکنولوژی پیدا می شود که استیو جابز، بنیان گذار و رهبر افسانه ای شرکت اپل را نشناسد. او یکی از مشهورترین و خلاق ترین ذهن های تاریخ معاصر ایالات متحده آمریکا به حساب می آمد و در پنجم اکتبر ۲۰۱۱ در سن ۵۶ سالگی پس از سال ها مبارزه با سرطان درگذشت. درگذشت این مدیر تاثیرگذار قرن بیست و یکم تا به حال دستمایه ساخت فیلم های زیادی شده که دوتای آنها توسط کمپانی های بزرگ هالیوود ساخته شده است.

ثروت عجیب همسر استیو جابز

با این همه شاید کمترکسی از خود پرسیده باشد که سرنوشت ثروت این مرد افسانه ای چه شده. جابز مدیر یک شرکت پولساز بود و حتما ثروت زیادی داشته. به علاوه این، سرمایه گذاری های دیگری هم داشت و مثلا بخش اعظمی از کمپانی انیمیشن سازی پیکسار را هم در اختیار داشت. برخلاف بیل گیتس و حتی مارک زاکربرگ که بخش زیادی از ثروت شان را وقف امور خیریه کرده اند، جابز این ثروت را برای وارثش به جا گذاشته؛ تنها وارث او هم کسی نیست جز همسرش.

لورن پاول یک شبه ششمین زن ثروتمند دنیا شد

استیو جابز در دوران حیاتش اطلاعات چندانی از زندگی خصوصی اش در اختیار رسانه ها نمی گذاشت و کمتر کسی اطلاعاتی در مورد همسر و فرزندانش داشت اما پس از فوت او تمام توجه ها معطوف همسرش شد.

لورن در سال ۱۹۹۱ با غول دنیای تکنولوژی ازدواج کرد و ۱۰ سال پس از آن اولی آی پاد شرکت اپل تولید شد. آنها در سال ۱۹۸۹ زمانی که استیو جابز برای سخنرانی به مدرسه عالی کسب و کار استنفورد رفته بود با هم آشنا شدند و دو سال بعد هم ازدواج کردند.

حالا بنا بر گزارش های فوربس خانم پاول جابز پس از فوت همسرش سرمایه ای بالغ بر ۱۶.۷ میلیارد دلار به ارث برده است.

ثروت عجیب همسر استیو جابز

او علاوه بر دارایی های بسیاری زیادش، دو جت اختصاصی و چهار خانه ویلایی دارد و سهامدار شرکت دیزنی و اپل هم هست.

پاول جابز حالا براساس لیست فوربس، ششمین زن ثروتمند جهان است. رده های نخست به ترتیب از آن لیلیان بتانکور، مالک شرکت لورآل، آلیس والتون، وارث شرکت وال مارت، ژاکلین مارس، وارث شرکت مارس، ماریا فراناکافیسول، بیوه رییس شرکت شکلات سازی ایتالیایی فرررو و سوزان کلاتن، وارث شرکت آلمانی بی ام و است.

جابز چند سال قبل در مصاحبه با نیویورکر در مورد آشنایی با همسرش گفته بود: «هیچ وقت کنفرانس لورن در دانشگاه را از یاد نمی برم. بهترین کنفرانسی بود که یک دانشجو می داد. کل زمان کنفرانس را به چهره او خیره شده بودم. بعد کنفرانس با او برای کافه قرار گذاشتم و بعد از چند بار بیرون رفتن رابطه مان را جدی کردیم.»

سهامدار والت دیزنی و اپل

با اینکه استیو جابز به خاطر فعالیت هایش در شرکت اپل مشهور بوده اما بخش اعظم سرمایه اش، سهامداری در شرکت والت دیزنی است. بنابراین اصلی ترین سرمایه خانم جابز هم از همین ابرشرکت رسانه ای والت دیزی می آید؛ کمپانی ای که از همسرش به ارث برده است. زمانی که استیو جابز در سال ۲۰۰۶ پیکسار، استودیوی انیمیشن اش را به دیزنی فروخت ارزش آن ۷.۴ میلیارد دلار بود. پس از این معامله جابز به سهامدار اصلی والت دیزنی تبدیل شد و به عضو هیات مدیره آن درآمد. حالا ارزش سهامش به ۱۲.۷ میلیارد دلار رسیده است.

ثروت عجیب همسر استیو جابز

اما از سویی دیگر سهام خانم پاول جابز در شرکت اپل نسبت به گذشته کمتر شده است: با توجه به آمار و ارقام بیزینس اینسایدر، سهام او در این شرکت ۵۶۰ میلیون دلار تخمین زده شده است. این در حالیست که در ابتدا استیو جابز ۱۱ درصد سهام شرکت به ارزش ۶۵ میلیارد دلار را در اختیار داشت اما هنگام اخراجش از اپل در سال ۱۹۸۵، آن را فروخت.

عمارت ها و کشتی مجلل

بیزینس اینسایدر همچنین اشاره کرده بود که خانم جابز چهار ملک مسکونی هم دارد.یکی از آنها در پالو آلتو است، جایی که او به همراه همسر و فرزندانش در آن زندگی می کرد و ارزش آن هشت میلیون دلار است.

ثروت عجیب همسر استیو جابز

او همچنین دو خانه دیگر در ناحیه وودساید دارد که هرکدام ۷.۵ و ۱۰ میلیون دلار قیمت گذاری شده اند. آخرین ملک شان را خانم جابز در ماه مارس سال گذشته در مالیبو به ارزش ۴۴ میلیون دلار خریداری کرد.

کشتی خصوصی ۸۵ متری و به ارزش ۱۳۸ میلیون دلار خانواده جابز هم یکی از چشمگیرترین و مشهورترین دارایی های شان است. این کشتی زیبا توسط فیلیپ استرک، طراح مشهور فرانسوی طراحی شده است اما متاسفانه استیو جابز فرصت آن را نیافت تا «کشتی ونوس»اش را ببیند و پیش از پایان ساخت آن، درگذشت.

پاول جابز همچنین دو جت خصوصی دارد. یکی از آنها مدل GulfstreamG6502013 به ارزش ۵۸.۸ میلیون دلار است و دیگری GulfstreamG-V1999 که ۹.۹۵ میلیون دلار می ارزد.

مابقی سرمایه همسر استیو جابز پول نقد و سرمایه های جاری است که از معاملات سهام ها، سود و سرمایه گذاری آنها و همچنین حقوق و مزایای سابق به حسابش جاری می شود.

ثروت عجیب همسر استیو جابز

فعالیت های سیاسی همسر جابز

لورن پاول جابز همچنین در بنیان گذاری برنامه های تحصیلی زیادی برای دانش آموزشان محروم شرکت داشته است. سپتامبر سال گذشته خانم جابز ۵۰ میلیون دلار صرف این برنامه ها کرد.

پاول جابز همچنین یکی از برترین اهداکنندگان مالی به کمپین حمایت از هیلاری کلینتون برای انتخابات ریاست  جمهوری در سال ۲۰۱۶ است.

او همچنین حامی قانون «توسعه، کمک و آموزش برای اقلیت های خارجی» موسوم به «دریم اکت» است؛ قانونی که براساس آن به دانشجویان مهاجر غیرقانونی کمک مالی می شود.

ثروت عجیب همسر استیو جابز


دسته بندی : بیشتر بدانیم , سرگرمی
آخرین والپیپر های FULL HD مطالب بیشتر
ارسال دیدگاه

شما باید وارد سایت شوید تا بتوانید نظر دهید.