» خواص مواد » تاثیر ویتامین E بر سلامت مو

تاثیر ویتامین E بر سلامت مو

برخی از افراد معتقدند که ویتامین E تاثیرات مثبتی بر سلامت موها دارد هرچند لازم است این باور در مطالعات بیشتری مورد بررسی قرار گیرد.

مطالعات نشان می دهد و مصرف میزان کافی از ویتامین ای می تواند برای سلامت و رشد موها مفید باشد . ویتامین E که یکی از ویتامین های محلول در چربی است علاوه بر اثر مثبتی که برای سلامتی موها دارد و باعث جلوگیری از رز برای سلامت سایر اعضای بدن از جمله چشم و پوست و سیستم ایمنی نیز فواید زیادی دارد ولی مصرف بیش از حد آن هم می تواند اثرات سویی برایبدن داشته باشد . جزئیاتی درباره تاثیر ویتامین E بر سلامت مو را در پرشین وی بخوانید .

تاثیر ویتامین E بر سلامت مو

برخی از افراد معتقدند که ویتامین E تاثیرات مثبتی بر سلامت موها دارد هرچند لازم است این باور در مطالعات بیشتری مورد بررسی قرار گیرد.

ویتامین E از جمله ویتامین‌های محلول در چربی است که می‌توان نیاز بدن به آن را از طریق منابع غذایی یا مصرف مکمل‌ها تامین کرد. مطالعاتی در مورد تاثیر این ویتامین بر سلامت موها انجام گرفته که برخی از آن‌ها تایید کننده این ادعا بوده است.

در بیشتر ادعاهای مربوط به تاثیر این ویتامین بر سلامت موها بر خاصیت آنتی اکسیدان آن تاکید شده است که آسیب دیدن سلول‌ها را کاهش داده و سلامت موها را بهبود می‌دهد. همچنین این باور وجود دارد آنتی اکسیدان موجود در ویتامین E میزان رادیکال‌های آزاد را که به فولیکول مو آسیب می‌زند کاهش می‌دهد..

منابع ویتامین E

تاثیر ویتامین Eبر ریزش مو

همچنین این ادعا مطرح است که ویتامین E از ریزش موها جلوگیری می‌کند. در مطالعه‌ای که روی ۳۸ نفر که دچار عارضه ریزش مو بودند انجام گرفت، مشخص شد یکی از ترکیب‌های موجود در این ویتامین رشد موها را افزاش می‌دهد.

از دیگر باورهای موجود در مورد تاثیر مثبت ویتامین E بر سلامت موها می‌توان به خاصیت این ویتامین در براق شدن موها اشاره کرد.

، درصورتی که ادعای تاثیر مثبت ویتامین E بر سلامت موها صحیح باشد می‌توان با گنجاندن خوراکی‌هایی از قبیل سبزیجات برگ‌دار، خشکبار و روغن‌های گیاهی در رژیم غذایی یا استفاده از شامپوهای حاوی این ویتامین از خواص آن بهره گرفت.

 

باز نشر : بیکاری.نت

bikari.net

منبع: ایسنا

 دسته بندی : خواص مواد , سلامت
ارسال دیدگاه

شما باید وارد سایت شوید تا بتوانید نظر دهید.