×

منوی بالا

منوی اصلی

منوی سایدبار


» اخبار » آیا کی‌روش ناز می‌کند؟

آیا کی‌روش ناز می‌کند؟

کی روش هروقت کمی بابت امکانات دچار ناراحتی می شود، حرف از رفتن می زند. این بار هم مثل سایر دفعات قبلی کی روش جایی نمی رود و در تیم ملی می ماند.

به گزارش “ورزش سه”، این ها بخشی از صحبت های رضا حسنی خو است، مدیر کل حراست وزارت ورزش و جوانان. آیا کی روش ناز می کند یا دغدغه های او نسبت به امکانات محدود تیم ملی جدی است؟ او پش تر گفته بود ایران بعد از تیم های کره جنوبی، ژاپن و استرالیا باید در کنار سایر تیم ها از جمله امارات به عنوان تیم چهارم برای صعود به جام جهانی تلاش کند.

یک بار دیگر این سوال را تکرار می کنیم آیا کی روش ناز می کند یا دغدغه های او نسبت به امکانات محدود تیم ملی جدی است؟ بهتر است به جای پاسخ به این سوال نگاهی به عملکرد تیم های صدرنشین در گروه های  A تا H بیاندازیم.

اینطور نیست که فقط ایران عملکرد خیره کننده ای داشته و با اقتدار به دور نهایی مرحله مقدماتی جام جهانی صعود کرده باشد. دور نهایی که با حضور ۱۲ تیم در دو گروه شش تیمی برگزار می شود و تیم های اول و دوم هر گروه به طور مستقیم به جام جهانی صعود خواهند کرد.

تیم کی روش از نظر میانگین کسب امتیاز در هر بازی بین هشت تیم صدرنشین تیم ششم جدول است و تازه در این عنوان با عربستان شریک است. در بخش دفاع اگر چه تیم ملی در جام جهانی عملکرد خیره کننده ای داشته اما اکنون می بینید در این بخش هم تیم های کره جنوبی و ژاپن بهتر از ما عمل کرده اند و اصلا گلی نخورده اند. البته دریافت سه گل در هر ۸ بازی که عملکرد تیم ایران است نشان می دهد تیم کی روش به رغم پوست اندازی و جوانگرایی و بسر بردن در دوره انتقال هم چنان صلابت خط دفاعی خود را حفظ کرده است.

در بخش حمله تیم هایی چون استرالیا، قطر،عربستان، کره جنوبی، ژاپن بهتر از تیم ملی عمل کرده اند. این آمار و ارقام که جای هیچ تردیدی در آن نیست نشان می دهد که ما کار ساده و آسانی برای صعود به جام جهانی پیش رو نداریم و برای دست یابی به این مهم باید تدارک جدی ببینیم و زحمت بکشیم. این آمار و ارقام نشان می دهد دغدغه های کی روش نسبت به امکانات محدودی که در اختیار تیم ملی قرار می گیرد منطقی و بحق است. همه تیم های صدرنشین و چهار تیم دیگر که به عنوان تیم های برتر دوم به دور نهایی مرحله مقدماتی جام جهانی صعود کرده اند برای صعود به جام جهانی برنامه ریزی کرده اند و حتما از فردای روز پایان بازی های مرحله مقدماتی برنامه هایشان اجرایی شده است.

یک واقعیت جدی را باید پذیرفت. دوره پیشین اگر به جام جهانی صعود کردیم به زحمت و به سختی بود. در بیروت به لبنان باختیم. در استادیوم آزادی تهران مغلوب ازبکستان شدیم. از همه مهمتر ایران اکنون در رنکینگ فیفا تیم اول آسیا است و همین انگیزه پنهانی به دیگر تیم ها  می دهد که در برابر ایران بهترین بازی خود را به نمایش بگذارند.

کی روش ناز نمی کند. او برای تیم ملی امکانات می خواهد. زمین تمرین خوب، لباس در شان تیم ملی، اردوهای تدارکاتی خوب و بازی های تدارکاتی با تیم های قوی. این ها اگر آرمانی نباشد هیچ بعید نیست صعودمان به مخاطره بیافتد. به یاد داشته باشیم در دوره پیشین همه چیز برای ما خوب پیش رفت اما همیشه این طور نیست. اگر کی روش به عنوان سرمربی تیم نخست آسیا نباید نسبت به امکانات دغدغه جدی داشته باشد پس چرا تیم هایی سرشناسی که در رنکینگ فیفا در رتبه های بالای جدول قرار دارند در بهترین زمین تمرین می کنند، بهترین اردوهای تدارکاتی را برپا می کنند، بهترین لباس ها را می پوشند و بهترین بازی ها را انجام می دهند؟ صرف اول بودن در آسیا رای به صعود ایران به جام جهانی نمی دهد. همیشه هم گفته اند قهرمان شدن آسان و قهرمان ماندن سخت است.

حرف آخر، تیم ملی برای صعود به جام جهانی کار سختی را پیش رو دارد و باید با آمادگی کامل وارد بازی ها شود.امروز حاشیه امنیت برای همه تیم ها از بین رفته است.دسته بندی : اخبار , ورزشی
آخرین والپیپر های FULL HD مطالب بیشتر
ارسال دیدگاه

شما باید وارد سایت شوید تا بتوانید نظر دهید.